• Čeština
  • English
  • Deutsch
  • Magyar

Ryze česká hi-tech výroba

Sledujte nás

Facebook Instagram LinkedIn

Služební cesta směr Hradec Králové aneb KDYŽ TMA UTKÁ PŘÍBĚH SVĚTLA

FacebookTwitterLinkedInWhatsApp

Vážení čtenáři a obchodní partneři,

dovolte mi, abych Vás vzal na krátkou cestu. Nejen tak ledajakou cestu. Toto je příběh o jedné zvláštní návštěvě Hradce Králové, která se nečekaně proměnila v dobrodružství plné odhalení, porovnání a, dovolím si říci, i malé osobní vítězství. Nejprve mi dovolte objasnit, proč jsem se vydal na tuto cestu. Nebyla to touha po poznání krás této malebné české perly (kterou jsem ovšem také obdivoval), ale pracovní úkol. Měl jsem prověřit místa potenciálních instalací našich solárních svítidel, která jsme měli v plánu v budoucnu rozšířit i do tohoto královského města.

Příběh začíná ve chvíli, kdy se stmívá a já jsem se vydal na večerní cestu do města. Což bylo ironií osudu, protože právě tma mi odhalila něco, co bych přes den možná přehlédl. Narazil jsem na dvě realizace solárních svítidel od naší konkurence. Měly svítit jako maják průkopnictví a inovace, avšak obklopovala je temnota. Nesvítily. V den byly prakticky neviditelné, skryté před zraky městského ruchu. A v noci? V noci byly neviditelné úplně. Pravděpodobně jsem si jich všiml právě proto, že naše svítidla v podobných lokalitách svítí bezchybně a je tak nemožné je přehlédnout.

Nemohu říci, že bych cítil radost z toho, že svítidla konkurence selhala. Každé selhání v této oblasti znamená ztrátu pro veřejný prostor, bezpečnost a ekologii. Nicméně, přišlo mi zajímavé, že jedna z těchto realizací byla na místě, kde jsme my sami odmítli instalaci provést. Důvodem byla nevhodnost místa pro instalaci našich solárních svítidel z hlediska dostatečného oslunění během dne. Konkurence se ale rozhodla tuto instalaci přijmout a nyní je výsledkem temný kout.

Druhá realizace mě zasáhla ještě osobněji. Byla to lokalita, o kterou jsme usilovali, ale konkurence nás „podlezla“ cenou. Použili levnější variantu s čínskými solárními svítidly, které, jak se zdá, neobstály v náročných podmínkách českého klimatu.

Tento výlet do Hradce Králové mi tedy připomněl několik důležitých lekcí. Především, že kvalita a spolehlivost jsou klíčové. Naše odhodlání nechat se vést těmito principy místo okamžitého zisku je důvodem, proč naše realizace slouží komunitám bez problémů. A že vždy musíme pečlivě zvažovat všechny aspekty instalace, abychom se vyhnuli podobným selháním.

Děkuji Vám, že jste se mnou sdíleli tento příběh. Příště, když budete cestovat nočním městem a uvidíte světlo naší značky, vzpomeňte na to, že každé světlo má svůj příběh. A příběh naší značky je o kvalitě, spolehlivosti a neustálém hledání nejlepšího řešení pro naše komunity.

S pozdravem a přáním mnoha světelných zážitků,

Miloš Drápala – jednatel JD ROZHLASY s.r.o.

Sdílejte stránku

Navštivte náš produktový web LEDEOS Na web LEDEOS

Top